vlastní bydlení
Podnikání

Jak získat vlastní bydlení, když nemáme našetřených 10-20 procent?

S regulací hypoték přišly i velké obavy, a sice že si mladí lidé na své vlastní bydlení nikdy nedosáhnou. Regulace hypoték totiž přinesla hromadu přísných podmínek a opatření, které však nejsou nastavené pro mladé lidi. V současné době se nejvíce lidé pozastavují nad procenty, které je třeba mít našetřené, a sice z celkové výše ceny bytu je nutné mít našetřených deset, případně dvacet procent. Jenže mladí lidí na to nemají, je to pravděpodobné, vždyť svou profesní kariéru teprve nedávno započali. Bědují si tedy a zoufají, že na své bydlení nikdy nedosáhnou, ovšem existuje způsob, jak to udělat jinak.

Jelikož mladí lidé teprve začínají v profesním životě a teprve si začínají vydělávat, je pravděpodobné, že ještě nemají dostatek financí na to, aby je mohli vložit do hypoték. Mít našetřených několik set tisíc korun je běh na dlouhou trať, v průměru si Češi jsou schopni našetřit zhruba dva až pět tisíc korun měsíčně. S takovým tempem by se však na hypotéky rychle nenašetřilo.

Naštěstí existuje několik možností, jak to vyřešit.

Zastavte další nemovitost

I když se jedná o poměrně riskantní záležitost, je možné zastavit další nemovitost, nejen budoucí příbytek, na který si chcete vzít úvěr. Další nemovitostí se myslí dům nebo případně byt či chata, který vlastníte vy nebo vaše rodina a kterou banka může vzít do zástavy.

Upozornit je však třeba na to, že do zástavy se vždy bere celá nemovitost, nikoli jen její část, která by pokryla procenta, která musíte mít našetřená. Vždy se bere celá nemovitost, ať už je její hodnota daleko vyšší než to, co potřebujete mít.

Hlavně si nepůjčujte

Největší chybu, kterou lidé dělají, je, že si stovky tisíc půjčují. Jenže na splácení nejen hypotéky, ale také dalšího úvěru najednou nebudou peníze, navíc by si banky mohly špatně vyložit to, že už nějaký úvěr splácíte, a hypotéku by vám tedy nemusely poskytnout.

Při získávání hypoték dnes hraje roli naprosto všechno. I to, jak splácíte své závazky či v jakém intervalu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *