Finance

15 dolarů za hodinu, to je aktuální minimální mzda Amazonu

Mzdy se nezvyšují jen v České republice, ale ke zvýšení mezd dochází také v zahraničí, konkrétně ve Spojených státech amerických, kde se zvyšování mezd dočkali i zaměstnanci firmy, která stojí za jměním Jeffa Bezose a tím, že je označován za nejbohatšího člověka planety.  Máme na mysli společnost Amazon, což je dnes největší internetový obchod světa. Právě Amazon se rozhodl zvýšit minimální mzdu, a to na patnáct dolarů za hodinu. V přepočtu na české koruny se tak jedná o částku 334 korun za hodinu.

Podle všeho za zvyšováním mezd stojí kritika tvrdých pracovních podmínek. Na kritiku reagoval tak, že svým zaměstnancům přidal, ostatně nechce být jediný, kdo se k tomuto kroku odhodlá. Krokem nejen motivuje, ale také rovnou nabádá další společnosti, aby jej následovaly.

Amazon a zaměstnanci

V současné době největší internetový obchod světa zaměstnává zhruba 250 tisíc lidí, k tomu dalších sto tisíc zaměstnává krátkodobě, a to konkrétně během hektických období, jako je Black Friday, Vánoce nebo podobné dny v roce. V Amazonu právě většina lidí pracuje za minimální mzdu, ale jelikož je mzda takto vysoká, kdo by za minimální mzdu pracovat nechtěl.

Ještě donedávna se minimální mzda pohybovala kolem deseti až třinácti dolary, ovšem s tím se rozhodl Jeff Bezos něco udělat a rozhodl se zvýšit minimální mzdu všude, kde Amazon působí, a to na patnáct dolarů za hodinu.

Když kritiky mají pozitivní dopad

Ono se zkrátka vyplatí poslouchat své kritiky a něco si z jejich kritik vzít. To zkrátka udělal i Jeff Bezos, který se se svou firmou Amazon rozhodl jít příkladem.

Jen pro informaci: Amazon se během letošního roku stal druhou firmou po společnosti Apple, jejíž tržní hodnota překročila bilion dolarů. Jmění Jeffa Bezose samozřejmě tímto stouplo, a to na 150 miliard dolarů, což je zhruba 3,3 bilionů korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *