Jak začít zvládat dluhy
Finance

Jak začít zvládat dluhy

V současné době se lidé nebojí půjček. Naopak jsou jim otevření. Žádají o ně ve chvíli, kdy zákon schválnosti přinese mimořádné výdaje v nejméně vhodný okamžik, také o ně žádají ve chvíli, kdy chtějí nějakou věc, ale zrovna na ni nemají peníze. Mnozí lidé se dostávají do dluhové pasti díky své nerozvážnosti, jiní se do dluhové pasti dostávají proto, že nebylo v danou chvíli jiného řešení. V každém případě se nabízí otázka, jak takové dluhy zvládat, když jich je více. Jde to? 

Mnozí lidé si žádají o půjčku i ve chvíli, když zrovna nějakou půjčku splácí. Tímto způsobem se však stávají více a více zadluženým, což může vést k neschopnosti splácet své závazky. Pokud pociťujete, že dluhy nezvládáte, jak si pomoct, jak utéct z dluhové pasti? Nebojte, není všem dnům konec, existuje takzvaný splátkový kalendář. 

Splátkový kalendář nebo rozprodání majetku? 

Banky, které půjčily, se samozřejmě také musí zajímat o schopnost klienta splácet. Pokud se klient dostane do problémů, které mu budou znemožňovat splácet své závazky, nabízí se otázka, zdali dlužník začne rozprodávat svůj majetek nebo jestli se dohodnou na pravidelném doplácení prostřednictvím splátkového kalendáře.  

O splátkovém kalendáři 

O takzvaném splátkovém kalendáři hovoří dokonce i insolvenční zákon. Mnozí lidé si myslí, že se o tento splátkový kalendář žádá jenom ve chvíli bankrotu, ale to rozhodně není pravda. Splátkový kalendář bývá nedílnou součástí i úvěrových a hypotečních smluv.  

Uvažovat byste o něm měli ve chvíli, kdy zjistíte, že nejste schopní splácet vaše dluhy najednou. Velkým plusovým bodem bude, zdali vy sami přijdete s návrhem splátkového kalendáře do banky. Bance lze podat takzvanou žádost o umožnění splátkového kalendáře, čímž dáte bance impuls, že opravdu chcete dluhy splácet, že se z nich nechcete vymotat. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *