Jak můžeme přijít o peníze v podnikání?
Podnikání

Jak můžeme přijít o peníze v podnikání?

Dnes není pochyb o tom, že finance hýbou světem a že finance svět opravdu velice ovlivňují. V případě, že si myslíte opak, brzy budete o tomto faktu přesvědčeni a ze svého omylu vyvozeni. Třeba když se rozhodnete vstoupit do světa podnikání pochopíte, že bez peněz to v podnikání jde opravdu jenom těžce. Přece jen podnikání jako takové je svět, v němž se peníze točí denně, pokud se chce člověk do světa podnikatelů dostat, minimálně počáteční kapitál je potřeba.  

Začínající podnikatelé si proto hlídají své výdaje. Nechtějí utrácet peníze za to, za co není potřeba. Chtějí si uspořit nějaké peníze, které později použijí na lepší účely. Mnozí podnikatelé však naprosto přehlíží fakt, že jim peníze utíkají mezi prsty. Doslova přichází o peníze, aniž by si to uvědomovali.  

Prozraďme si, jak podnikatelé často přichází o peníze, o které by samozřejmě raději nepřišli.  

Stojí je účetní průšvihy 

Pokud vám zkrátka není účetní nějak blízké, raději si najměte schopnou účetní. Nejen, že vám taková schopná účetní může zachránit několik tisíc korun, které by vám samozřejmě legálně zachránila, ale také může předcházet pokutám a penále, které se platí za účetní průšvihy. Mnozí podnikatelé tvrdí, že účetní nepotřebují, a tak chybují ve správě faktur nebo třeba podceňují elektronickou evidenci tržeb.  

Nesledují deadliny pro možnosti financování 

Sice dnes lze říct, že mnozí podnikatelé evropské fondy zcela odmítají, i když je znají, někteří podnikatelé v nich vidí přísun peněz. A právě tak lze evropské fondy také brát. Pokud nechcete, aby vám peníze proplouvaly mezi prsty, pak sledujte deadliny pro možnosti financování. Plňte termíny takových fondů, které pro vás jsou jakýmsi způsobem zajímavé nebo které vám mohou trochu finančně v podnikání pomoct či finančně přilepšit.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *