Věděli jste, že v Česku pracují z domova jen čtyři lidé ze sta?
Zajímavosti

Věděli jste, že v Česku pracují z domova jen čtyři lidé ze sta?

Pokud jste nedávno projížděli inzeráty nabízející práci, určitě jste zaregistrovali benefity, které mnozí zaměstnavatelé nabízí. A možná jste byli až překvapení tím, jak atraktivní jednotlivé benefity jsou. Atraktivita benefitů za poslední dobu výrazně vzrostla, důvodem toho bylo to, že plat začali zaměstnavatelé nabízet velice podobný. A jelikož plat jednotlivé firmy od sebe neodlišoval, musela se konkurence odlišit jinak. A tak se začaly nabízet atraktivní benefity, mezi kterými se objevila i práce z domova čili možnost pracovat prostřednictvím Home Office.  

I když práce z domova čili takzvaný Home Office je dnes oblíbený, překvapí vás, že tímto stylem pracují v České republice jenom čtyři lidé ze sta. Přijde vám, že ve vašem okolí pracuje hodně lidí tímto způsobem? Pak máte kolem sebe právě čtyři lidi ze sta.  

Zmíněné zjištění vyplývá z analytického průzkumu, který má na svědomí projekt Evropa. Podle něj pracuje z domova zhruba 206 tisíc lidí, tedy opravdu jen čtyři procenta.  Pokud vám to však přijde málo, ve skutečnosti to málo není. Evropský průměr je totiž pět procent.  

Kde je Home Office nejoblíbenější? 

Z analytického průzkumu také vyplývá, kde je Home Office nejoblíbenější. Podle informací je v Evropě nejoblíbenější práce z domova v Nizozemsku, zde pracuje tímto stylem každý sedmý člověk. Také se však hojně pracuje z domova ve Finsku nebo v Lucembursku.  

Kde je Home Office nejméně atraktivní? 

Podívejme se však i na druhou stranu mince čili prozraďme si, kde je Home Office nejméně atraktivní. Zájem o práci z domova neprojevují hlavně Bulhaři a také Rumuni, právě v Bulharsku a Rumunsku se setkáte jen výjimečně s člověkem, který by z domova pracoval. 

Z domova pracují hlavně živnostníci 

Pokud bychom se však měli vrátit k nám do Česka, řekli bychom, že z domova pracují hlavně živnostníci. Průzkum ukázal, že z domova pracuje každý třetí živnostník. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *