Slevy na hypotékách zvyšují zájem
Bydlení

Slevy na hypotékách zvyšují zájem

Plánujete si koupit vlastní bydlení? Do nedávna jste si mysleli, že na své vlastní bydlení nedosáhnete. Přece jenom Česká národní banka výrazně zpřísnila podmínky pro získání hypotečního úvěru, navíc hypoteční sazby vzrostly raketovým tempem nahoru. Dnes je však situace na trhu s hypotékami naprosto jiná. Banky nemají zájemce o hypoteční úvěry, což pro ně rozhodně není dobrá zpráva. Snaží se tedy opětovaně zájemce o hypotéky získat, a to tak, že rapidně snižují hypoteční sazby. Navíc nyní nabízí i hypotéky, které lze splácet i čtyřicet dlouhých let.  

Podle analýz hypotéky snižují již devátý měsíc v řadě. Začátek roku se nesl ve znamení opravdu vysokých hypotečních sazeb, o které nikdo neměl zájem. Nyní se hypoteční úroky opět dostávají pod dvě a půl procent, tudíž se hypotéky stávají přijatelnými 

Levnější hypotéky rovná se vyšší zájem 

Jelikož hypotéky opravdu výrazně zlevňují, roste tím zájem o tento typ úvěru. Sice se mezi námi najdou ještě lidé, kteří o hypotéky nechtějí zažádat, jelikož cena nemovitostí je na naprostém vrcholu, ale stále více lidí přelouskává přemrštěnou cenu nemovitostí a o hypoteční úvěr žádá.  

Jak jsme zmínili, snižují se hlavně hypoteční sazby. Jednotlivé banky tímto způsobem bojují o své klienty, klienti jdou zásadně za tím, kdo nabídne výhodnější a levnější hypoteční úvěr.  

Počet sjednaných hypoték v říjnu vzrostl 

Pokud bychom se měli podívat na předposlední podzimní měsíc, řekli bychom, že počet sjednaných hypoték v říjnu rapidně vzrostl Konečně se překonala sedmitisícová hranice, kterou se povedlo překonat jenom v letošním červnu. Po zbytek roku bylo sjednáno mnohem méně hypotečních úvěrů.  

Jestliže bychom však měli srovnat letošní sjednané hypotéky se sjednanými hypotékami během loňského roku, řekli bychom, že mají banky za sebou velice špatný rok, který se, naštěstí pro ně, už blíží ke svému konci. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *