Oběti dlouhodobého úspěchu. Jak se vyznačují?
Podnikání

Oběti dlouhodobého úspěchu. Jak se vyznačují?

Zařadit se k dlouhodobě úspěšným lidem, to chce hromadu vytrvalosti a trpělivosti, také za tím stojí kupa práce. Být úspěšným, to zkrátka člověku nespadne do klína, člověk si za svým vlastním bohatstvím musí jít, musí vyšlapat tu horu úspěchu. A když si tu horu úspěchu vyšlape a zařadí se k dlouhodobě úspěšným lidem, automaticky se začne vyznačovat několik věcmi. Jakými? 

Vstávání dříve i o víkendu 

Jednou typickou vlastností úspěšných, respektive dlouhodobě úspěšných lidí je to, že vstávají dříve i o víkendu, spaní do oběda během neděle nebo soboty – to pro ně není, je to pro ně cosi neznámého a zvláštního, také nepředstavitelného. Vyspávání do oběda je nepředstavitelné i z toho důvodu, že se v takovém případě strašně plýtvá s časem, který by se mohl využít tisíckrát lépe a jinak. Navíc to nabourá životosprávu člověku, také jeho kázeň a jakousi disciplínu.  

Spí méně 

Zatímco průměrný člověk má potřebu spát šest až osm hodin, dlouhodobě úspěšní spí často daleko méně. Důvodem toho je opět fakt, že mají úspěšní pocit, že plýtvají svým drahocenným časem, kterého je skutečně velice málo. Je však třeba si uvědomit, že spánek je pro tělo důležitý, také si při něm odpočine i naše hlava, kde se rodí ty nejlepší nápady a myšlenky, jež se posléze musí jen zrealizovat.  

Vzdělávají se 

A to doslova neustále. Vzdělávání se patří k dalším typickým poznávacím znamením úspěšných, respektive dlouhodobě úspěšných lidí. Úspěšní lidé vědí, že je důležité se neustále vzdělávat, že žádný učený člověk z nebe nespadl, že každý člověk není tak chytrý, aby věděl všechno na světě. Neustálé vzdělávání je něco skvělého, přináší to větší přehled, který se vždycky hodí.  

Nevymlouvají se 

Dalším znakem úspěšných lidí je to, že se nevymlouvají. Výmluva je totiž jenom jiný název pro ztrátu času a je to slabost neúspěšného člověka. Úspěšní se vyznačují takzvaným GTD, tedy vlastností, že jsou schopni věci dotahovat do konce, umí představy měnit v realitu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *