Mýty o penězích, kterými dětem zkazíme život
Finance

Mýty o penězích, kterými dětem zkazíme život

Každý rodič by se měl snažit o to, aby se dítě učilo hospodařit s penězi už v raném věku. Pokud se začne v raném věku s kapesným, je to jenom dobře. Kapesné by však nemělo být nijak velké, mělo by být tak akorát – musí si při něm dítě uvědomovat, že peníze nerostou na stromech, musí se při kapesném naučit rozdílu mezi “chci” a “potřebuji”, musí se stát více pokornějším k penězům. Pokud učíte děti hospodařit s penězi, musíte dětem peníze jako takové i představit. Vyhněte se však několika mýtům, kterými můžete dětem zkazit celý život.  

Samozřejmě každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší, jenže je třeba si uvědomit, že některé mýty by děti slyšet rozhodně neměly. Jenže jaké to mýty jsou? 

Peníze kazí charakter a jsou původcem zla 

Tak to však vůbec není, peníze jenom ukazují charakter člověka, nekazí ho. Bohužel tomu, že peníze charakter kazí, věří dnes mnoho lidí. Ve skutečnosti jsou to však lidé, kteří nemají peněz na rozdávání a kteří taky chtějí, aby jim “zkazily” charakter. Jak jsme ale zmínili, peníze jenom odkrývají charakter. Proto se snažte, aby děti přistupovaly k penězům pokorně a s respektem, aby pro ně nebyly samozřejmostí.  

Na tohle nemáme peníze 

Říkat tuto větu dítěti, to je velice špatně. Dítě si to pak zafixuje a stanou se proto terčem posměchu. Neříkejte dětem, že na to nemají, ale řekněte jim, že si na to musí vydělat. A děti začnou spořit, snažit se, těšit se na danou věc, které si posléze budou vážit, protože budou vědět, co za tím stojí.  

Existují bohatí a chudí lidé 

Vsugerovat dětem do hlavy věc, že existují bohatí a chudí lidé, to je naprostý nesmysl. Děti nevnímají tento rozdíl, ostatně žádný rozdíl neexistuje. Když jim ho však do hlavy vsugerujete, budou s tímto žít a automaticky budou lidi kolem sebe rozdělovat. Ve skutečnosti neexistují bohatí a chudí lidé, bohatství ostatně nespočívá v penězích. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *