Miliardářka Sara Blakely odhaluje lekce, které ji dostaly na vrchol
Podnikání

Miliardářka Sara Blakely odhaluje lekce, které ji dostaly na vrchol

Stát se úspěšným, to není nic nereálného, naopak se jedná o reálnou vizi, za kterou je však třeba si jít. Pokud se chcete stát úspěšným člověkem, doporučujeme inspirovat se těmi, kteří jsou o krapet úspěšnější než vy. Ti pro vás mají řadu skvělých rad a lekcí, které vám mohou ve světě byznysu rozhodně pomoct. Například jednou inspirativní osobností je miliardářka Sara Blakely, kterou můžete znát jako zakladatelku světoznámé značky spodního prádla Spanx.  

Sara Blakely je skvělým příkladem toho, že úspěšným se můžete stát, pokud budete pilně pracovat a budete dostatečně trpěliví a vytrvalý. Svůj startup založila s našetřenými pěti tisíci dolary, díky němu se posléze stala nejmladší self-made miliardářkou v celé historii.  

Jelikož Sara Blakely moc dobře ví, jak těžký je výšlap na horu úspěchu, rozhodla se inspirovat ostatní lidi k úspěchům – rozhodla se odhalit několik lekcí, které ji samotnou pomohly na samotný vrchol.  

NE nikdy neberte jako odpověď 

Ať už přijdete za právníky, za výrobci nebo za kýmkoli jiným, nikdy neberte NE jako odpověď. NE totiž může být jen dočasný stav. Vezměme si příběh Sary, které odmítlo nespočetně mnoho lidí. Jenže když jeden výrobce přišel domů a řekl nápad Sary svým dcerám, byly nadšené. Rozhodl se proto zavolat Saře nazpět a dohodnout se s ní na spolupráci. NE může být opravdu jen něco jako “možná”.  

Miliardový byznys lze vybudovat s pár drobnými v kapse 

Mnozí lidé se domnívají, že se nemohou stát úspěšnými, protože nemají v kapse x tisíc či milionů korun. Jenže pravdou je, že lze miliardový byznys vybudovat i s pár drobnými v kapse. Vezměte si Saru – ta svůj startup budovala s našetřenými pěti tisíci dolary, s touto částkou se rozhodla vytvořit svůj první prototyp a zabezpečila si svůj produkt.  

Nedělejte si zbytečné starosti 

Mezi námi se najde hromada lidí, kteří si dělají zbytečné starosti a bojí se toho, co přijde či co by mohlo přijít. Vytváří si však jen domněnky, které jim často zabrání zkusit něco, co je může posunout dál. Nedělejte si zbytečné starosti, pouštějte se do věcí i po hlavě, určete si své priority – to radí Sara.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *