elektřina zdražuje
Finance

Když elektřina zdražuje, je třeba s ní šetřit. Ale jde to vůbec?

Zdražování elektřiny se letos dostavilo poměrně nečekaně. Každý rok se nese ve znamení zdražování elektřiny, ovšem tak velké zdražování asi nikdo nečekal. Kromě elektřiny se výrazného zvyšování cen dočkal také plyn, který dnes a denně využíváme ke svému životu. Ovšem především elektřina dosáhla svého rekordního zdražení, a sice její cena se posunula o deset procent nahoru. Ti, co dlouho neváhali, si stihli změnit dodavatele energií a nyní jásají nad výhodnými podmínkami a skvělou cenou. Bohužel se najdou také ti, co tak dlouho váhali, až si svého dodavatele energií změnit nestihli. Samozřejmě mohou svého dodavatele změnit i nyní, ovšem není to to nejvýhodnější, co by udělali.

Je proto třeba vědět, jak je možné na elektřině ušetřit. Přece jen nikdo nechce docílit toho, aby elektřina přivedla člověka na mizinu. Musí se tedy snažit s ní šetřit, co to jen jde. Ať nejsme překvapeni každoročním vyúčtováním, které se nám pomalu, ale jistě hrne do poštovní schránky.

Odnaučme se svým zlozvykům

Naším největším nepřítelem jsou zlozvyky, kterých se dopouštíme dnes a denně. Pokud si je však nevyjmenujeme, nebudeme s nimi umět bojovat. Mezi nejčastější zlozvyky, které nám zvyšují účty za elektřinu, patří zejména zapomínání zhasínat v místnostech, kde se už nenacházíme. Dům tak svítí jako vánoční stromeček a peníze se spalují v zásuvkách.

Dalším zlozvykem je rozhodně to, že spáváme u zapnuté televize. Pokud cítíte, že vám padají víčka, je třeba televizi vypnout. To je to samé, jako kdybyste nechali otevřené internetové bankovnictví, z něhož by vám i bez vaší přítomnosti putovaly peníze pryč.

Investujte do úspornosti

Výdaje za elektřinu nikdy nejsou tak velké, když máte domácnost vybavenou úspornými spotřebiči. Například pokud máte ve světlech úsporné žárovky, nikdy nebudou výdaje za elektřinu tak vysoké, jako když máte ve světlech klasické žárovky, které jsou sice levnější, ale stojí nás v budoucnu mnohem více. To stejné platí s úspornými spotřebiči. I když se jedná o prvotně velkou investici, je to investice, která se rozhodně vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *